Agapes Fotografia

Blog

Fotografia szkła

Fotografia szkła Fotografia szkła jest bardzo ciekawym zagadnieniem, które dostarcza nie lada problemów dla początkujących fotografów. Warto zapoznać się z niżej omówionymi wskazówkami, które pozwolą osiągnąć najlepszy efekt. Jak wiadomo szkło jest materiałem przeźroczystym i dlatego może dostarczać problemów. Na początku swojej drogi związanej z fotografowaniem szkła najlepiej rozpocząć od ćwiczeń na kieliszku. Bardzo ważnym elementem jest oświetlenie, które jest umiejscowione od spodu. Już na początku ćwiczeń dzięki takiemu świetlnemu efektowi osiągniemy zaskakujące rezultaty. Dodatkowym atutem jest stworzenie białego tła ze światłem, co pozwoli jak najlepiej zaprezentować nasze szkło. Z boku naszego szkła warto ustawić czarne tło im dłuższe tym lepszy osiągamy efekt. Warto także przyciemnić otoczenie wokół szkła, z podłogą włącznie, ponieważ w takim studiu można uchwycić jak najwięcej detali. Podczas ustawiania parametrów urządzenia warto ustawić, tak aby nasze oświetlone tło było perfekcyjnie białe. W takim ustawieniu warto skorzystać z histogramu w podglądzie aparatu. Odnośnie fotografii szkła z zastosowaniem czarnego tła, nie ma tutaj wielu wątpliwości, ponieważ nie jest to trudną rzeczą. Należy przede wszystkim pamiętać, aby czarne tło było jak najdalej oddalone od fotografowanego szkła. Taki krótki wstęp może niejednej osobie ułatwić postępowanie w takich sytuacjach, warto zastosować wyżej wymienione wskazówki w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników naszych fotografii związanych z tematyką szkła.

Przyroda

Przyroda W współczesnych czasach wielu z nas na co dzień nie zastanawia się nad tym co to jest przyroda i jak ona działa na nasze życie. Mało też każdy z nas będzie umiał powiedzieć jaka jest definicja przyrody. Dlatego warto przypomnieć co tak naprawdę oznacza to co nas otacza nas na co dzień. Do przyrody zalicza rośliny i zwierzęta. Obydwa te elementy współgrają ze sobą tworzą harmonijną całość. Również i dla nas ludzi świat fauny i flory jest niezbędny. Jak widomo drzewa pobierają dwutlenek węgla i w zamian oddają nam zdrowy i czysty tlen. Również i zwierzęta są dla nas nie tylko pokarmem. Dlatego warto dbać o przyrodę cały czas. Znane są nam problemy emisji niebezpiecznych gazów czy tez powiększającej się dziury ozonowej. Niby wszystko robimy żeby temu zapobiec jednak z drugiej strony zapominamy o prostych codziennych czynności które pomagają nam w odnawianiu naszej przyrody. Począwszy od zwykłego segregowania śmieci a skończywszy na przestaniu zanieczyszczaniu środowiska np. poprzez przerzuceniu się na rower możemy małymi kroczkami zmieniać naszą plantem na zdrowszą. Przyroda w najszerszym znaczeniu obejmuje także wszechświat i całą ziemie. Wszystko to co nas otacza zarówno ta materia ożywiona jak i ta nieożywiona. Wszechświat to jak wiadomo czasoprzestrzeń, która zawiera w sobie elementy materialne. Obecnie możliwe jest obserwowanie wszystkiego tego co się znajduję w tejże czasoprzestrzeni. Nie są już aż tak spektakularnym wydarzeniem podróże w kosmos. Mamy możliwość codziennie obcowania z ziemi wszystkiego tego co się składa na wszechświat. Jest wiele planet, które fascynują naukowców. Chcą oni je poznać od podstaw zbadać czy na jakieś z nich istnieje podobne życie do naszego na ziemi. Mimo wielu nowoczesnych sprzętów do dziś wszechświat dla wielu z nas wzbudza wiele emocji i nadal stanowi tajemniczość

Fotografia

Fotografia Fotografia z języka greckiego jest to zbiór słów: światło i pisze lub też rysuje. W wolnym tłumaczeniu fotografia to rysowanie za pomocą świtała. Dziedzina fotografii jest niezwykle rozlegała. Samych podstawowych technik fotografii jest bardzo wiele. Do najbardziej popularnych należy fotografia analogowa. Wówczas zdjęcia zapisywane były a znanych nam kliszach a następnie wywoływane w tradycyjny sposób. Obecnie rozpowszechniona jest fotografia cyfrowa. Wówczas nasze zdjęcia zapisywane są na nośnikach cyfrowych i są możliwe do odtworzenia na komputerze lub innym nośniku cyfrowym. Zmiany w fotografii można także zaobserwować w sprzęcie. Jak widomo coraz częściej stosuje się urozmaicenie w sprzęcie dodaje się kolejne elementy, które mają pomoc w zrobieniu jak najlepszych zdjęć. Jednak wielu znawców fotografii przekonuje, ze to nie od drogie sprzętu zależy zrobienie niezwykłego zdjęcia. Obecnie dla na s zrobienie zdjęć a następnie zgranie na nośnik nie jest żadna trudnością . Jednak początki fotografii nie były takie łatwe. Pierwsza barwna fotografia powstała w 1900 roku. Wykonawcą był Jan Szczepanik. Następnie Szczepanik opatentował tą metodę zarówno w USA jak i w Wielkiej Brytanii. Na podstawie licencji Szczepanika amerykańska firma Kodak w roku 1928 wprowadziła do sprzedaży film barwny „Kodachrome” a niemiecka firma AGFA po ulepszeniu jego projektu wyprodukowała własne aparaty małoobrazkowe „Agfacolor”. Jednak to Herschel wprowadziła pierwszy raz termin fotografia. I od tego momentu dziedzina ta zaczęła się niezwykle prężnie rozwijać. Powstawały pierwsze trójwarstwowe barwne filmy. W Polsce fotografia znana była w 1839 roku. Wówczas gazeta Kurier Warszawski pierwszy raz wydrukował ogłoszenie oferujące aparaty. Początek przemysłu fotograficznego na ziemiach polskich to rok 1887, kiedy chemik Piotr Lebiedziński założył w Warszawie fabrykę papierów fotograficznych FOTON. W 1899, również w Warszawie, powstała wytwórnia aparatów fotograficznych i obiektywów FOS.

Strona „Fotografia Przyrodnicza”

Strona  W Internecie można odnaleźć wiele porad dotyczących fotografii. Istnieje storna Fotografia Przyrodnicza.pl na której osoby nie tylko związane z fotografią mogą dyskutować o fotografii. Na stronie tej można przeczytać wiele cennych porad ludzi, którzy od lat zajmują się dziedziną fotografii. Stronę tę założyli miłośnicy fotografii natury. Jak informują na swoje stronie każdy chętny może przyłączyć się do tej dyskusji. Porady jakie są tam udziela dotyczą sprzętu do fotografowania najlepszych miejsc do robieni niezwykłych zdjęć. Strona fotografie przyrodnicze informuje także o ciekawych wystawach znajdujących się w Polsce. Oprócz tych porad strona ta umieszcza zdjęcia nadesłane przez fotografów nie tylko specjalistów, ale także i osób, które dopiero zaczynają swą przygodę z aparatem. Dzięki takim stronom każda osoba może zapoznać się z dziedziną fotografii od podstaw. Osoby umieszczające tam porady chcą jak najlepiej pomóc w wytłumaczeniu jak zacząć przygodę z aparatem. Zachętą do zalogowania się na stronie WWW.fotografia-przyrodnicza.pl jest możliwość zarówno dodawania sowich zdjęć dzięki czemu mogą nas zobaczyć inne osoby i jest to tez szansa na to by ktoś fachowo zainteresował się naszymi zdjęciami. Z drugiej strony możemy także podpatrzyć jak inni robią zdjęcia i można w ten sposób wiele nauczyć się . Strona ta jest łatwo dostępna w każdej chwili można się na niej zalogować. Nie trzeba wnosić żadnej opłaty za rejestracje. Osoby, które chcą zacząć współprace z strona fotografie przyrodnicze mogą wysłać swe propozycje na rozbudowę jej. Strona ta jest przydana zarówno dla osób które zaczynają Uzelac się w kręgu fotografii jak i dla tych którzy już od dawna są w nim. Mogą oni udzielać cennych porad dla nowscy fotografów. Natomiast ci drudzy mogą miedzy sobą wymieniać się cennymi uwagami jak i komentarzami a nawet krytycznymi co do zrobionych zdjęć.

Poprzednie