Agapes Fotografia

Blog

Fotografowanie krajobrazu

Fotografowanie krajobrazu Fotografie krajobrazu zawsze wzbudzają wśród odbiorców wiele emocji. Niektóre z nich są tak dobrze wykonane że możemy oczami wyobrazić sobie, że jesteśmy w samym środku tego zdjęcia. Niektóre fotografie są tak nasycone emocjami, kolorami, że oglądając je mamy ochotę być tam. Jest to jednak wielką sztuka by tak wiernie oddać na fotografii miejsce w jakim się znajdujemy. Wiele osób początkujących w dziedzinie fotografii myśli, że dobre zdjęcia wyjdą tylko, gdy znajdują się oni w jakimś egzotycznym miejscy. Jednak prawda jest inna. Także w swoje małej miejscowości możemy tak sfotografować jakieś miejsce by spowodowało się innym odbiorcom. Nie ważny tak naprawdę jest region, w jakim się znajdujemy. Ważne jest to by umiejętnie oddać charakter danego miejsca. Nie jest to łatwe, ale poprzez wiele praktyk możemy nauczyć się wykonywać najlepsze zdjęcia. Ważny jest zarówno sprzęt, choć nie musi być on koniecznie drogi jak również ważne są nasze umiejętności. Powinniśmy nie bać się pytać o porady znawców. Fotografia krajobrazu jest trudna, ponieważ możemy nie wiedzieć jakie miejsce wywrze na nas ogromne wrażenie. Ważne jest to by nie robić zdjęć co chwile nowym miejscom. Poczekać aż znajdziemy takie , które zrobi na nas wrażenie na żywo i które będziemy koniecznie przenieść na fotografii. Dzięki temu nasze zdjęcia będą oryginalne i niezwykłe. Po paru próbach każdy amator fotograf sam będzie wiedział jaka jest jego najlepsza technika fotografii krajobrazu. Nie wszytko co nas otacza interesuje każdego z nas. Jedni wola fotografować las inni przestrzeń miejsca. Ważne jest to by odnaleźć takie miejsca, które chcemy fotografował i które będziemy robić to z przyjemnością i pasją. Dzięki temu szybko zaczniemy uczyć się nowych przydatny informacji na temat fotografii i może kiedyś zostaniemy uznanymi fotografami pięknych krajobrazów.

Konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze wspomnienia -wspólne wspomnienia”

Konkurs fotograficzny Konkurs „Najpiękniejsze wspomnienia -wspólne wspomnienia” jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, jest to konkurs dla rodziców. Konkurs jest organizowany w celu wyróżnienia oraz nagrodzenia zdjęć, na których rodzice pokażą w jaki sposób spędzają czas wspólnie z dziećmi. Celem konkursu jest również zwrócenie uwagi rodziców jak ogromne ma znaczenie częste przebywanie z dziećmi, które poprzez zabawę i naukę buduje pozytywne wzorce rodzica. Ponadto ważne jest rozpowszechnienie pozytywnego podejścia do wychowania dzieci, które objawia się częstymi nagrodami i zakazem używania kar fizycznych. Dodatkowo Komitet Ochrony Praw Dziecka zbiera środki finansowe przeznaczane na działania statutowe KOPD, poprzez pobieranie opłat za zgłoszenie uczestnictwa. Konkurs trwa w dniach 5 listopada 2008 roku do 31 stycznia 2009. W tym czasie będą przyjmowane zgłoszenia jednej lub kilku fotografii, na których przedstawiono sposób, w jaki rodzice spędzają czas z dziećmi. W konkursie przewidziano jedną nagrodę główną i 3 wyróżnienia. Kurs jest organizowany dla tych osób, które chciałyby nauczyć się jak robić fotografię portretu, krajobrazu, a także zdjęcia nocne i makrofotografię. Kurs obejmuje również naukę podstaw komputerowej obróbki zdjęć. Na kurs mogą uczęszczać osoby, które dopiero zaczynają robić zdjęcia jak też wszyscy, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Podczas kursu osoby uczęszczające będą mogły robić zdjęcia ciekawym ludziom, będą również mieć możliwość odwiedzenia interesujących miejsc i brania udziału w ważnych wydarzeniach. Wszędzie będą mieli możliwość nauczenia się jak robić nie tylko poprawne technicznie, ale zarówno ciekawe zdjęcia. Na kursie duży nacisk kładzie się na ćwiczenie kompozycji, nauka obejmuje również szukanie interesującego światła, a także kursanci będą się uczyć jak zwrócić uwagę na perspektywę. Uczestnicy warsztatu fotograficznego będą mieli możliwość uczestniczenia i fotografowania na wystawie kotów rasowych, zrobią zdjęcia we wnętrzu Zamku, na lotnisku oraz na podziemny parkingu.

Nocna fotografia

Nocna fotografia Fotografia nocna wielu osobom sprawia wiele trudności, szczególnie osobom niedoświadczonym. Jest to związane z istotną sprawą, jaką jest oświetlenie lub właściwie jego brakiem. Dlatego też ciemność zmusza nas do większego zużycia czasu naświetlania. W wyniku, czego należy zniwelować w celu zastosowaniu mniejszej przysłony lub podnieść wartość ISO. Zastosowanie lamy błyskowej nie jest rozwiązaniem problemów, ponieważ jej zastosowanie nie jest prostą sytuacją. Podczas fotografowania bliskiego obiektu należy użyć lamy błyskowej, ale jest to związane z obecnością bladego i niewidocznego tła. Warto posiadać lampę z regulacją siły błysku z ogólnym oddaleniem od obiektywu. Podczas wykonywania fotografii z lampą w tradycyjnym aparacie kompaktowym, gdzie znajduje się ona w bliskim sąsiedztwie obiektywu jest zadaniem niezwykle trudnym. Musimy zmniejszyć siłę błysku. Pomocnym elementem będzie zmniejszenie ilości światła docierającego do naszego obiektu światłoczułego. Dlatego też warto zwiększyć przysłonę lub zmniejszyć ISO. Najlepszą metodą będzie tutaj metoda trud i błędów, co pozwolić wybrać optymalny efekt i uzyskać jak najlepsze zdjęcie. Fora internetowe doświadczają laików, którzy chcieliby osiągnąć dany rezultat z tej dziedziny. Im aparat będzie bardziej rozbudowany tym więcej efektów możemy uzyskać. Dlatego przed zakupem odpowiedniego sprzętu warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy doskonale nam doradzą i pomogą wybrać odpowiedni dla nas aparat, który będzie wykonywał efektywne fotografie.

Obiektywy do fotografii przyrody

Kategoria: Sprzęt, Tagi: , , , ,

Obiektywy do fotografii przyrody Ważne jest w fotografii przyrody by zaopatrzyć się w dobry obiektyw. Wielu fotografów odradza kupowanie zoomów o dużym zakresie. Ich zdaniem nie ma co na siłę fotografować tego co jest daleko i nawet przy największym przybliżeniu nie odda swojego charakteru. I nie trzeba też od razu zaopatrywać siew drogi sprzęt. Wielu ludzi zajmujących się fotografia przyrody używa obiektywów stałoogniskowych Daję one większe możliwości do robienia zdjęć. Jednak wielu odchodzi od tradycyjnych rozwiązań i wybiera aparaty cyfrowe. Warto zaopatrzyć się w obiektywy o jednym zakresie no szerokątne lub te typu 70-200 mm. Znawcy dziedziny fotografii polecają zoomy jasne choć to nie decyduje o wyglądzie zdjęć. Jasny zoom jednak ułatwia prace systemu. Ponadto, stara zasada głosi, że obiektyw jest najlepszy optycznie, gdy przymknie się go o dwie przysłony od maksymalnego otworu jaki oferuje. Jeżeli decydujemy się na kupno sprzętu do fotografii ważne jest tez by wybrać obiektyw z silnikiem najlepiej typu USM. Dzięki temu poprawi się nam szybkość ostrzenia obiektywu. Warto pamiętać, że wiele obiektywów dedykowanych do lustrzanek cyfrowych jest zaprojektowanych do pracy z mniejszym polem obrazowym (formatu APS-C). Dlatego nie mogą być używane w lustrzankach analogowych lub w lustrzankach typu pełnoklatkowego (Full Frame). Trudno wyrokować o rozwoju rynku, ale gdyby w przyszłości to właśnie format Full Frame (24x36mm) okazał się standardem (o czym mogą świadczyć obecne już aparaty wyższej klasy, takie jak Canon 5D i Nikon D700), albo kiedykolwiek zapragniemy wrócić do fotografii tradycyjnej, to może warto inwestować w obiektywy dostosowane do pracy w trybie “pełnej klatki”. Nie ukrywam jednak, że to myślenie jest bardzo długofalowe, a obiektywy dedykowane mogą dawać lepsze efekty niż obiektywy uniwersalne, a jednocześnie są tańsze i mniejsze.

Poprzednie